Девојка му на Де Лихт најмодерна на црвениот килим пред „Златната топка“ (ВИДЕО)

Церемонијата на додлување на наградата „Златната топка“ на Франс Футбол почна пред малку. Во пресрет на главното случување, огромно внимание привлече и црвениот килим на кој се појавија сите најголеми фудбалски ѕвезди. Голем дел од нив беа во придружба на партнерките и на семејствата. Меѓу оние што оставија најсилен впечакот беше девојката на Матијас Де Лихт, Анеке Моленар.

 

 

 

 

 

Се вчитува...