Џака го смени имиџот, сега има фризура како Алиоски (видео)

На Гранит Џака очигледно му било здодевно за време на „локдаунот“ во репрезентативниот хотел, па капитенот на Арсенал реши да го промени имиџот.

Поточно, Џака ја смени бојата на косата, па сега фудбалерот на „топчиите“ наликува на нашиот репрезентативец Џани Алиоски, кој е меѓу најпрепознатливите во Премиер-лигата по таквиот имиџ.

За тоа како му стои новата фризура на Џака најдобра потврда е реакцијата на неговата сопруга кога го виде во разговор на „Фејстајм“…

Се вчитува...