Диего Коста по осум месеци конечно најде клуб (ВИДЕО)

Диего Коста е нов фудбалер на бразилскиот Атлетико Минеиро, потврдија од клубот. Шпанскиот репрезентативец осум месеци беше без клуб и за првпат во кариерата потпиша договор со екипа од Бразил.

Последен тим за Шпанецот, беше Атлетико Мадрид, а претходно беше дел и од Челси.

 

Се вчитува...