Дијаз и Хернандез му донесоа триумф на Милан против Венеција (ВИДЕО)

Милан продолжува со одличните партии сезонава во Серија А, откако славеше против Венеција со 2-0 во меч од 5. коло. Росонерите поведоа со голот на Брахим Дијаз во 68. минута, додека конечните 2-0 ги постави Теофило Хернандез во 82. минута.

Во вториот меч од понудата во 20.45 Емполи славеше на гостувањето кај Калјари со 0-2.

Се вчитува...