Долберг носи водство за Данска во првото осминафинале на ЕВРО (ВИДЕО)

Данска води со 1-0 против Велс во првиот осминафинален натпревар од Европското првенство. Водство за Данците носи Каспер Долберг во 28. минута, откако прецизно стрелаше во мрежата на Ворд од некои песнаесет метри.

Голот на Каспер Долберг погледнете го на следниот линк. 

 

Се вчитува...