Долберг шоу на „Јохан Кројф“ во Амстердам (ВИДЕО)

Данска е блиску до пласман меѓу осумте најдобри во Европа откако веќе има водство од 2-0 против Велс во првиот осминафинален натпревар. Каспер Долберг повторно беше нерешлива енигма за одбраната на Велс. По грешката на Неко Вилијамс, Долберг најдобро се снајде во шеснаесетникот на Велс и ја удвои предноста на својата репрезентација.

 

Вториот гол на Каспер Долберг можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...