Е мој Мората – Втор нереализиран пенал за Шпанија на ЕВРО (ВИДЕО)

Шпанската фудбалска репрезентација го промаши и вториот пенал на Европското првенство, откако по нереализираниот на Жерар Морено против Полска, овојпат на мечот против Словачка удар од белата точка промаши и Алваро Мората.

По ултра глупавиот старт на дефанзивецот на Словаците над Коке беше досуден пенал за Шпанија, кој на крајот не го реализираше Мората. И пред мечот голем дел од јавноста во Шпанија беше обединета дека со моменталната форма Мората не смее повеќе да одигра ниту минута во дресот со националните бои.

Промашувањето на Мората можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...