Е, ова е мајстор: Играч во MOZZART со полувреме-крај и 20 денари, стана МИЛИОНЕР!

Репрезентативните обврски завршија, клупскиот фудбал полека се враќа, но среќата која ја доживеа еден играч во MOZZART поради луда добивка во квалификациите за Светското првенство (СП) сѐ уште постои.

Добивка од милион денари забележана е во Кавадарци, каде за само 20 денари одигран е навистина мајсторски тикет. Играч од уплатно место Кавадарци-2 одигра шест пара, пет од нив се полувреме-крај со комбинација на голови, а само еден меч е комбинација на конечен тип и голови. И, така, со скромна уплата во MOZZART, со високите квоти за комбинации, типувачот ќари неверојатни 1.230.764 денари!

На брилијантниот тикет на пет пара се типуваше дека на полувреме ќе биде нерешено, а потоа ќе следи победа на гостинот или домаќинот, плус дека на мечот ќе има од два до четири гола, додека само еден пар беше фикс, односно нерешено на крајот, со комбинација од нула до два гола.

Сите дуели од квалификациите за СП 2022 во вторникот беа нерешени на полувремето, а на крајот имаше победник на сите мечеви на кои му беше потребно на среќниот играч од Кавадарци. Единствениот меч на кој се бараше реми меѓу Велс и Белгија заврши со резултат 1:1, па следеше голема радост.

Предизвикајте си ја среќата, искористете го Вашето фудбалско знаење, можеби токму Вие сте следниот MOZZART милионер! Мотив плус ако сте добар типувач е и новата наградна игра – секоја недела погоди го најдолгиот тикет и освој 1.000 евра! Секој ден, погоди најголем број натпревари и освој 100 евра! Целосните правила на наградната игра може да ги прочитате на овој линк.

Се вчитува...