Едноставно е – Вардар е шампион и за 2017/2018… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар се впушти во финишот на сезоната од која неговите најверни навивачи очекуваат нови сервирани радости.

А, финишот стартуваше со првиот освоен трофеј за сезонава, шампионскиот пехар за 2017/2018 во СЕХА регионалната лига. И, тоа на домашен терен во својот дом „Јане Сандански“… Едноставно е: Вардар е шампион! Што би рекле, и самите ракометари, само како увертира за тоа што ги очекува сега во Лигата на европските шампиони…

ФОТО: Кристијан Димевски (kristijan.dimevski@ekipa.mk)

 

 

Се вчитува...