ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лајпциг – ПСЖ   2 и Т2

Пари Сен Жермен го комплетираше офанзивниот арсенал, во првиот состав се враќа Килијан Мбапе, а повторно во тимот е и Анхел Ди Марија. Ако се придодадат и Нејмар и Мауро Икарди, тоа е четворка од која глава би го заболела секој противнички тренер. Иако е полуфинален меч од Лигата на шампионите и ќе се игра повнимателно, сепак, јасно е дека ПСЖ ќе нападне и ќе се обиде што е можно побрзо да го реши дуелот. Затоа што Лајпциг против Атлетико Мадрид покажа дека умее да се извлече и кога е аутсајдер…

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лајпциг – ПСЖ   2

Селтик – Рејкјавик 1&4+

Ропс – Интер Турку 2&3+

Легија – Линфилд  1&3+

 

 

Се вчитува...