ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Почеток на последниот викенд во лигите ширум Европа пред репрезентативната пауза, ова се нашите предлози…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Келн – Хофенхајм    Х2и3+

Хофенхајм направи мини-ремонт во тимот во текот на летото, си замина и тренерот, па нормално беше да биде потребно кратко време за адаптација. Тимот влезе во посакуваната форма, па во последните четири кола освои максимални 12 бода, притоа славејќи и на гостувањето против Баерн. На овие четири средби Хофенхајм постигна десет погодоци, а ефикасната игра се очекува да продолжи и на вечерашното гостување против Келн.

Домаќините се во криза, на последните пет средби имаат само еден триумф и паднаа на претпоследното место на табелата. Моќниот напад на Хофенхајм е подготвен да ја искористи кризата на противникот, тешко е да се поверува дека Келн може да стигне до повеќе од еден бод, а за очекување се и ефикасни 90 минути на овој натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Р. Сосиедад – Леганес   1и2+

Витесе – Гронинген        1

Норвич – Ватфорд           ГГ3+

Кротоне – Асколи             1

АЕК Ларнака – Докса       1

 

Се вчитува...