ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Во сиромашната понеделничка понуда за типување, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Мунстер – Брауншвајг             2

Тимот на Брауншвајг одлично ја стартуваше сезоната, но потоа следеше сериозен пад во формата. Во последните седум кола овој тим забележа само една победа, падна од врвот на табелата, но Брауншвајг има можност со триумф денеска да фати приклучок кон водечките екипи и да се приближи на само еден бод од втората позиција.

Мунстер е идеален ривал за Брауншвајг, овој тим нема славено на домашен терен уште од 3 август, а по серијата слаби игри заслужено е претпоследен на табелата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Игокеа                  1 хенд.

Химки – Парма                        1 хенд.

Шпанија – Франција (у17)    3+

Лариса – Ламија                      1

Се вчитува...