ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари од африканските квалификации, како и богата кошаркарска понуда се денеска на „менито“ за обложувачите“.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Сенегал – Конго       1и3+

Почеток на нови африкански квалификации, во кои Сенегал не би требало да има никакви проблеми да го освои првото место во групата во која се наоѓаат уште и Конго, Есватини и Гвинеа Басу.

Сенегалците имаат извонреден напаѓачки потенцијал предводен од Садио Мане, а Конго нема капацитет да ги запре налетите на актуелниот африкански вицепрвак. За очекување е убедлива победа на домашната селекција, но и ефикасен натпревар во текот на 90-те минути игра.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Флитвуд – Олдам           1

Цедевита – У. Казан      1

Бреша – Хувентуд           1

Камерун – Капе Верде  1

Се вчитува...