ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари се дел и од денешната програма од спортските терени ширум Европа…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хрватска – Словачка       1и2+

Ова е меч на кој на Хрватска и е доволно и реми, но „коцкестите“ немаат намера да тактизираат, туку од самиот почеток ќе тргнат на победа. Словаците својата шанса ја пропуштија во претходното коло, кога на домашен терен не успеаја да го совладаат Велс (1-1), па во последниот репрезентативен „прозорец“ влегоа како третопласирана селекција во групата.

Првиот меч меѓу овие две репрезентации мина во апсолутна доминација на „коцкестите“ и триумф од 0-4 среде Словачка, а се очекува избраниците на Далиќ да одиграат на највисоко ниво и вечерва, за со нова убедлива победа да го запечатат пласманот на ЕВРО 2020.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Австрија – Македонија        3+

Веспрем – Мешков Б.           1 хенд.

Азербајџан – Велс                  2

Словенија – Летонија           1-1 3+

Русија – Белгија                      2

Се вчитува...