ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Дуелите од кошаркарската Евролига повторно го привлекуваат вниманието на обложувачите, во пресрет на богатата фудбалска викенд-понуда.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Жалгирис – Ц. Звезда       1 хенд.

Атмосферата во салата во Каунас секогаш е феноменална, Жалгирис неочекувано ги загуби последните три домашни средби, но се очекува избраниците на Јасикевичиус вечерва да ја прекинат „црната серија“ и да стигнат до убедлива победа.

Црвена Звезда игра далеку под посакуваното ниво, загуби четири од последните пет евролигашки средби, а во меѓувреме претрпе пораз и на вечното дерби со Партизан во рамките од АБА-лигата. Тренерската смена не делуваше како позитивна шок-терапија, па се очекува во најскоро време да биде донесен нов стратег. Во меѓувреме, Црвена Звезда се мачи и со повреди, па денешниот дуел ќе го пропушти Перпероглу, а неизвесен е и настапот на Гист.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Антверпен – Гент               ГГ3+

Фремад – Коге                     3+

Милано – А. Ефес               + поени

Магдебург – Ф. Берлин     1

Се вчитува...