ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

По големите возбудувања во текот на викендот, понеделничката понуда вообичаено е посиромашна…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Калјари – Сампдорија    1

Калјари е најпријатно изненадување на стартот од сезонава, откако тимот од Сардинија почна извонредно, па наместо прогнозите за опстанок сега води борба за излез во фудбалска Европа. Предводен од Наинголан тимот на Калјари игра извонредно, пред се на домашен терен каде на последните пет натпревари има четири победи и едно реми, притоа постигнувајќи 14 погодоци.

Сампдорија се стабилизираше со доаѓањето на Раниери на клупата, но за овој натпревар гостите ќе бидат ослабени со неиграњето на Бертолачи и Депаоли, што значително ќе ја отежни задачата да се остане непоразен на Сардинија.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Митјиланд – Силкеборг      1и4+

Престон – ВБА                        ГГ3+

Мајнц – Ајнтрахт                    ГГ3+

ЦСКА М. – Арсенал Т.           1

Се вчитува...