ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хуеска – Овиедо                 1

Хуеска игра одлично на домашен терен сезонава, добивајќи ги првите два натпревари пред своите навивачи со идентични 2-0, против екипите на Картагена и Еибар.

Овиедо барем на хартија важи за послаб ривал и од двата тима, впрочем фудбалерите на Овиедо во првите три кола се уште се без прв триумф, иако два од трите меча играше на домашен терен.

Последниот дуел на овие два тима во Хуеска заврши со лесна победа на домаќините од 3-1, а сличен исход се очекува и на нивната денешна пресметка.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Оснабрик – Викторија Келн        3+

Чешка У21 – Албанија У21           1 и 3+

Кобресал – Нубленсе                     ГГ

Брег на сл. коска – Камерун        ГГ

Се вчитува...