ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Синглот за денешниот ден доаѓа од кошаркарската Евролига, а во тикетот се комбинирани натпревари од неколку спортови.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милано – Ц. Звезда      1 хенд.

Милано до неодамна играше одлично во Евролигата, но тимот на Еторе Месина во последните две кола претрпе порази, дома од Анадолу Ефес и на гостински терен од Олимпијакос. Италијанскиот гигант е подготвен за враќање на победнички патеки, а дуелот со Црвена Звезда е идеална можност за такво нешто.

Брзата игра на која инсистира Месина сигурно ќе им создаде огромни проблеми на „црвено-белите“, кои сезонава играат далеку од посакуваново ниво. По поразот од Цедевита Олимпија во АБА-лигата, прв по доаѓањето на Шакота на клупата, на Црвена Звезда не и се пишува ништо добро на вечерашниот дуел во Италија.

Наша прогноза е двоцифрена победа на домашниот тим.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Арсенал – Брајтон              1и2+

Мускрон – Андерлехт        ГГ3+

Реал М. – Валенсија           1 хенд.

Балинген – Бергишер        1

Се вчитува...