ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Во сиромашната понеделничка понуда за типување, ова се нашите предлози за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Волунтари е убедливо најслабата екипа во шампионатот на Романија. По 18 досега одиграни натпревари имаат само осум бода веќе издвојувајќи се како екипа за напуштање на елитното друштво. Констанца, пак, е екипа од врвот но во претходните две кола неочекувано нанижа два порази. Токму затоа со огромен мотив го очекуваат овој дуел во кој безусловно атакуваат на победа.

Ако се погледне и статистиката, Виторул Констанца има три победи и само едно реми од последните четири гостувања против Волунтари.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Приморска – Задар                 1 хенд.

Оденсе – Алборг                      3+

Штутгарт – Нирнберг            1 и 2+

Јонг Ајакс – Рода                     4+

Се вчитува...