ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Лигата на шампионите е во центарот на вниманието на обложувачите ширум Европа, ова се нашите предлози за денешниот ден.

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Салцбург – Ливерпул     2и2+

Ливерпул се наоѓа во незавидна ситуација, во случај на пораз да биде елиминиран веќе во групната фаза од Лигата на шампионите. Салцбург игра одличен напаѓачки фудбал, но австрискиот првак веќе загуби на домашен терен од еден фаворит за висок пласман (Наполи, 2-3).

Јирген Клоп нема преголеми проблеми со составот, Вајналдум и Ловрен ќе му бидат на располагање, а Салах, Мане и Фирмино се способни сериозно да го загрозат голот на Салцбург. Првиот меч меѓу овие два тима заврши 4-3, а ефикасен фудбал и триумф на Ливерпул се очекуваат и на вечерашниот дуел во Австрија.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ајакс – Валенсија                1и2+

Челси – Лил                          1и3+

Бенфика – Зенит                 1

Интер – Барселона              ГГ3+

Се вчитува...