ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Денеска ќе бидат познати и последните патници во осминафиналето од Лигата на шампионите…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Динамо З. – Манчестер Сити         2и3+

„Граѓаните“ се сигурно први во групата, но Пеп Гвардиола не ротираше премногу и во Загреб ги донесе сите фудбалери кои му се на располагање. Најавен е стартен тим со Марез, Стерлинг и Хесус во првите единаесетмина, екипа што делува премногу моќно за да стигне до рутинска победа над Динамо Загреб.

Хрватскиот првак мора да освои бодови, ќе биде принуден да не игра „бункер“, а одличниот офанзивен состав на Манчестер Сити ќе знае како да го искористи тоа. За очекување е отворен фудбал и убедлив триумф на „граѓаните“, кои ќе настојуваат што поскоро да се вратат во победнички ритам по поразот на градското дерби од Манчестер Јунајтед.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Олимпијакос – Ц. Звезда         0-2 гола

Баерн М. – Тотенхем                 1и2+

Локом. Кубан – Партизан       1

Бриж – Реал М.                           2

Се вчитува...