ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

ЕКИПА 1Х2 вчера ги погоди сите предлози, како за синглот, така и за тикетот на денот. Ова се предлозите за денеска…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Глазгов Ренџерс – Јанг Бојс          ГГ3+

Јанг Бојс мора да оди на победа доколку сака да се пласира во следната рунда, што е најава за офанзивен фудбал вечерва на „Иброкс“. Швајцарците постигнаа погодок и во Порто и во Ротердам против Феенорд, па се очекува во ист стил да продолжат и на дуелот во Глазгов.

Ренџерс игра одлично на домашен терен, веќе славеше и над Порто и над Феенорд. Тимот на Стивен Џерард е препознатлив по офанзивната игра кога настапува во Глазгов, па за очекување е да се тресат мрежите на двата тима на вечерашниот натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фенербахче – Ан. Ефес                   2

Порто – Феенорд                              1

Ц. Звезда – Басконија                    1

Борус. М.  – Башакчехир               1и2+

ПСВ Ајндховен – Розенборг         1и2+

Се вчитува...