ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Интересни натпревари од Евролигата во кошарка и сиромашна фудбалска понуда за обложување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лех – Арка     1 и 0-3 гола

Лех влезе во триумфален ритам, во последните четири кола од полското првенство забележа три победи и едно реми, успешна низа што се очекува да продолжи и на денешниот дуел со Арка. Гостите долго време беа во криза, во последните две кола стигнаа до две победи, но тоа беа пресметки со Корона и со Заглебје, ривали што квалитатитно се многу послаби од Лех.

Покрај победа на домаќините, наш предлог е да се одигра комбинација со мал број на голови (не повеќе од три), најмногу поради традиција од нивните меѓусебни дуели. Имено, последните четири пресметки меѓу Лех и Арка завршиле 0-1 гол.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Андерлехт – Бриж                 ГГ 3+

Камбур – Феенорд                 4+

Милано – Валенсија             1

Макаби – Панатинаикос     1 хенд.

Се вчитува...