Ерата на Нагелсман во Баерн Минхен почна со пораз од Келн (ВИДЕО)

Баерн Минхен загуби со 3-2 од Келн во првиот меч на Јулијан Нагелсман на кормилото на најдобриот германски клуб. Сајб во 7. минута донесе водство за Баварците, додека Келн со два брзи гола во 19. на Тилман и 26. на Ут поведе со 3-2.

До крајот на првите 45. минути Циркце во 33. израмни на 2-2. Победничкиот погодок за домаќините го постигна Ут во 56. минута.

Тотенхем одигра нерешено 1-1 против Лејтон Ориент. Скарлет во 38. донесе водство за Тотенхем, додека конечните 1-1 ги постави Сотириу во 72. минута.

 

 

Се вчитува...