Ерик тен Хаг за првпат даде свој коментар за заминувањето на Роналдо од Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо и Манчестер јунајтед ја прекинаа соработката минатиот месец, откако Португалецот го даде контроверзното интерју во коe рече дека „нема почит“ за Ерик Тен Хаг и упати критики кон тренерот и сопствениците, семејството Глејзер.

Ерик Тен Хаг сега за првт пат проговори за разделбата со Кристијано Роналдо…

„Тој замина, тој е минато. Сега гледаме напред, се фокусираме на иднината“, изјави Тен Хаг.

Се вчитува...