ЕРИКСЕН Е ГОЛЕМ БОРЕЦ: Слика што дава надеж – Свесен го изнесуваа од теренот (ФОТО)

Конечно добри вести од страшните сцени на стадионот во Копенхаген. Кристијан Ериксен во финишот на првото полувреме колабираше, по што долго време лекарските тимови му укажуваа помош.

Сепак, и покрај страшните сцени конечно една позитивна. Имено извори од стадионот велат дека тој го напуштил теренот во свесна состојба, а тоа го докажува и фотографијата на која се гледа дека Ериксен е свесен.

Целиот свет во моментов се моли за Кристијан Ериксен. Ќе докаже дека е голем борец!

 

Се вчитува...