Еве зошто го викаат „Новиот Пирло“: Еврогол на Тонали од слободен удар за Милан (видео)

Сандро Тонали блесна на почетокот од дуелот меѓу Милан и Калјари, постигнувајќи фантастичен погодок од слободен удар за водство на „росонерите“.

Плејмејкерот што го има прекарот „новиот Пирло“ со овој слободен удар апсолутно ги оправда споредбите со поранешниот фудбалски генијалец…

Милан игра фантастично полувреме, на одмор заминувајќи со водство од 4-1, а покрај Тонали меѓу стрелците се запишаа и Жиру (два гола) и Брахим Дијаз.

Се вчитува...