Европа во шок: Брутално убиство на летонски менаџер (ВИДЕО)

Фудбалска Европа е потресена од веста за убиството на фудбалскиот менаџер од Летонија, Романс Безубовс.

Веќе во јавноста се појави и видео-снимка од бруталното убиство среде бел ден. Летонската полиција се уште трага по сторителите кои од автомобил во движење пукаа кон автомобилот кој го управуваше Безубовс.

Безубовс беше еден од напознатите летонски менаџери кој работеше со многу репрезентативци пред се за пазарот во Русија и во Полска. Се уште не е познат мотивот за убиството, иако дел од медиумите шпекулираат дека е поради нерасчистени сметки со пооделни агенции со кои соработувал.

Се вчитува...