Фановите и клубот во неверување: Играчите го користеле теренот и соблекувалната за оргии

Дванаесет играчи на норвешкиот прволигаш Брана се под истрага на полицијата поради оргиите што ги организирале на стадионот. Играчите имаа заедничко излегување минатиот четврток, а по напуштањето на ноќниот клуб, играчите заминаа на стадион во придружба на седум жени.

Безбедносните камери го снимија нивниот упад на терен. Имаа оргии на терен и соблекувални, а една од девојките сепак поднесе тужба за сексуален напад.

Тренерот Ерик Хорнеланд ова го окарактеризира како одвратен потег.

“Сето тоа е навистина одвратно. Имаме нови информации кои многу ја отежнуваат ситуацијата. Ова не е прв пат. На почетокот на годината, тие исто така се забавуваа. Разочаран сум бидејќи некои од нив покажаа голема непочитување”, рече Хорнеланд.

Еден од играчите е осомничен за сексуален напад. Неговото име не е соопштено, а истрагата е во тек.

Играчите кои учествуваа на забавата ќе бидат тестирани за недозволени супстанции откако клубот добие некои информации дека дрога била користена и за време на оргијата.

Се вчитува...