Фантастично: Лего-верзија на аргентинското Супер-класико (видео)

Се приближува реваншот од финалето на Копа Либертадорес, а во пресрет на вториот меч на стадионот на Ривер Плата се појави фантастично видео со најинтересните моменти од првата средба – и тоа во лего-верзија.

Изработено до перфекција, ова е нешто што мора да се погледне, како навраќање на ремито од првиот меч и најава за реваншот што на програмата е в сабота со почеток во 21 часот.

Се вчитува...