Феран Торес носи водство за Шпанија (ВИДЕО)

Шпанија води со 0-1 против Италија во првото полуфинале во новото издание на Лигата на нации. Водство за „црвената-фурија“ на „Сан сиро“ носи фудбалерот на Манчестер сити Феран Торес.

Ојарзабал одлично центрираше, а во шеснаесетникот на Италија најдобро се снајде Феран Торес кој донесе водство за Шпанците.

 

 

Се вчитува...