Фернандо Торес му се враќа на фудбалот!

Поранешниот шпански фудбалер, Фернандо Торес објави дека ќе направи кам-бек на терените. Популарниот „Ел нињо“ се пензионираше во август 2019 година и во изминатиот период се занимаваше со бодибилдинг.

Сепак, очигледно сака да се врати кон својата прва љубов, а како што најави во петок ќе објави која ќе биде неговата следна дестинација.

„Само на еден начин го разбирам животот, да играм фудбал. Затоа решив да се вратам. Овој петок ќе објавам и каде ќе играм“, објави Торес на социјалните мрежи. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ???????? ?????? (@fernandotorres)

Се вчитува...