ФИФА го избра најдобриот тим на 2020 година: Рамос, Ван Дајк, Меси, Роналдо, Левандовски…

Во изборот на најдобрите за изминатава 2020 година во светот на фудбалот, ФИФА го избра и најдобриот тим на годината.

А, во изборото почнувајќи од голманот Алисон, па преку Ван Дајк и Серхио Рамос во одбраната и Де Бруин и Тиаго во средниот ред, се до Меси, Роналдо и Левандовски во самиот напад.

Се вчитува...