(ФОТО НА ДЕНОТ) Интернетот полуде – Фудбалот во последните 48 часа

Тектонски пореметувања се случија во фудбалскиот свет во последните 48 часа. Од објавата на 12 најмоќни клубови во Европа за формирање на своја Суперлига, преку големите протести на навивачите ширум светот и незадоволството кај фудбалските работници, па се до пропаѓањето на овој проект на кој творци беа Перез, Ањели и Вудворд. Секако тука е и отказот на Мурињо во Тотенхем за кој има неколку теории која е причината за тоа, а една од нив е дека Португалецот не сакал да работи во тим кој е дел од новото натпреварување.

Познатиот спортски сајт „Блечеррипорт“ ја има фотографијата на денот.

 

Се вчитува...