ФОТО НА ДЕНОТ: Меси си најде „утеха“ на островите Туркс и Кајкос

По елиминацијата на Аргентина на СП во Русија, Лионел Меси се врати во Барселона за да потоа веднаш се одлучи да го искористи одморот заедно со сопругата Антонела и трите деца.

Меси замина на југоистокот од Бахамите, односно на рајските острови уркс и Кајкос каде го мина краткиот одмор… Убава „утеха“ за дебаклот на Аргентинците на Мундијалот во Русија – рајски острови со едни од најубавите плажи во светот!

Се вчитува...