ФОТО од 2035 година се појави на изборот за „Златната топка“

Лионел Меси ја освои седмата рекордна „Златна топка“ на изборот од реноминираниот „Франс фудбал“. Сепак, една фотографија ја одбележа вечерта во Париз.

На фотографијата се наоѓаат Лионел Меси, Роберт Левандовски, Килијан Мбапе и Луис Суарез, а интересно е тоа што оваа четворка заедно досега во кариерата постигна неверојатни 2035 гола.

Па затоа еден од коментарите на социјалните мрежи беше фотографија од 2035 година.

 

Се вчитува...