ФОТО: Познати сите четвртфинални натпревари, еве кога ќе се играат мечевите

Со пласманот на Турција, познати се сите четвртфинални натпревари од ЕВРО 2024 во Германија.

Први четвртфиналето го отвораат селекциите на Шпанија и на Германија во Штутгарт на 5. јули во 18 часот. Три часа подоцна во Хамбург играат Португалија и Франција.

На 6. јули во 18 часот Англија и Швајцарија ќе играат во Дизелдорф, а истиот ден во 21 часот Холандија против Турција во Берлин ќе го одредат последниот патник во полуфиналето.

Се вчитува...