ФОТОГАЛЕРИИ: „Братска делба“ во Автокоманда, Бутел до цел плен во Пролет

Многу понеизвесно беше во Автокоманда, каде во меч со многу пресврти Металург ремизираше против Охрид. И двата тима имаат за што да жалат, охриѓани за предноста од „плус четири“ од првото полувреме, Зоран Кастратовиќ за водството од два гола што неговите играчи го прокоцкаа во финишот, па поделбата на пленот сепак се чини како најреален исход на овој меч.