Франк Рибери е нов фудбалер на Салернитана (ВИДЕО)

Искусниот француски интернационалец, Франк Рибери денеска и официјално ќе биде промовиран за нов фудбалер на калчолигашот Салернитана. Тој е веќе во Салерно каде по поминувањето на медициските прегледи ќе потпише договор со клубот.

Рибери минатите две сезони ги помина во дресот на Фиорентина, а ова за него ќе биде втор клуб во Серија А. Претходно беше дел од Баерн Минхен 12 години, период во кој успеа да ја освои и титулата во Лигата на шампионите.

 

 

Се вчитува...