Франција подобра од Белгијците, но без голови на полувремето во Дизелдорф

Франција и Белгија играат без голови по првото полувреме во осминафиналната пресметка на Европското првенство 2024 во Германија.

Французите беа подобар противник на теренот во Дизелдорф, издвојувајќи се со неколку убави можности за погодок, но мрежите мируваат.

Чуамени имаше два убави шута но не успевајќи да погодои, а Маркус Турам во 36. минута ја имаше најголемата шанса во првото полувреме. Одлично се обиде некаде од 11 метри, но топката заврши сантиметри покрај дирекот.

Се вчитува...