Французите шокирани од Унгарија пред 60.000 навивачи во Будимпешта (ВИДЕО)

И покрај тоталната доминација во текот на првото полувреме, Французите губат со 1-0 од Унгарија во прекрасен амбиент на ЕВРО 2020 пред 60.000 навивачи во Будимпешта.

Бензема, Гризман, Мбапе и Погба не реализираа неколку извонредни шанси за Французите па добија казна во последните секунди од првото полувреме.

Фиола во втората минута од судиското продолжение, по еден брз контранапад, донесе предност за Унгарците.

Се вчитува...