ФУДБАЛ – ЛОИ: Јапонија ја понижи Франција и ја испрати дома, крај и за Аргентина (ВИДЕО)

По Германија и Франција и Аргентина го завршија фудбалскиот турнир на Летните олимписки игри во Токио. Французите во последното коло од А групата загубија од домаќинот Јапонија со 0-4, додека за Аргентина не беше доволно ремито против Шпанија од 1-1, бидејќи Египет ја совлада Австралија и поради подобрата гол-разлика се најде меѓу осумте најдобри.

 

Се вчитува...