Го знаете ли Тимо Вернер, голманот на Челси? (ВИДЕО)

Макс Ферстапен ја продолжи доминацијата на патеките во Формула 1 и стигна до нови 25 бода откако тримфираше на Големата награда на Австрија. Холанѓанецот имаше одлична поддршка на патеката, а меѓу публиката имаше и ред други познати личности.

Еден од нив беше и германскиот репрезентативец и фудбалер на Челси, Тимо Вернер кој по трката доби и посебен дел од етерот, но Германецот се соочи со комична ситуација во која водителката на Скај Спортс го прозва како голман на „сините“.

Се вчитува...