„Гол-натпревар“ во знак на бојкот на Мундијалот во Катар

Во знак на протест и бојкот на Светското првенство во Катар филмскиот режисер Герeт Старчевски организираше фудбалски натпревар во кој актерите играа потполно голи.

Еден од тимовите беше од Германија, а на другата страна беше тим кој го формираше токму Старчевски. Сите учесници носеа само патики и чорапи, броевите им беа напишани на грбовите, а со ова искажаа бојкот кон Светското првенство 2022 во Катар.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pottoriginale (@pottoriginale)

Се вчитува...