Голема трагедија: Руски спортисти живи изгореле во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Во Русија се случи голема трагедија каде животот го загубија светската рекордерка во мотоциклизам Татјана Игушина и автомобилистот Иван Курбенбин. Тие настрадаа кога поради преголема брзина изгубиле контрола над Порше 911 и се забиле во столб.

Во извештајот на полицијата се наведува дека возачот дал гас до крај, но не успеал да сопре навреме. По ударот возилото се запалило, а тие изгореле на лице место. Се уште не се знае дали биле под дејство на алкохол, но и кој го возел Поршето.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NEWS_RUSSIA27 (@newsrussia_27)

Се вчитува...