Големото срце на Роналдо – Девојче со солзи во очите истрча на теренот, па доби дрес од Португалецот (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо уште еднаш покажа дека покрај тоа што е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, туку има и големи човечки карактеристики.

Тој по завршувањето на мечот против Република Ирска кој заврши без победник 0-0 на едно девојче навивач на домашната репрезентација му го подари дресот.

Имено, по завршувањето на дуелот девојчето со солзи во очите истрча на теренот и дојде до него, по што Португалецот и го подари дресот.

 

Се вчитува...