Голманот на Словачка е творец на најсмешниот автогол во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Иако Шпанците не можат да дадат гол, а Алваро Мората веќе промаши пенал на мечот против Словачка, Словаците се тука самите да им помогнат на „црвената-фурија“ да дојде до првиот триумф на шампионатот.

Откако успеа да го спречи пеналот на Алваро Мората, голманот на Словачка, Мартин Дубравка го даде веројатно еден од најсмешните голови во историјата на фудбалот.

Комичниот автогол на Мартин Дубравка можете да го погледнете на следниот линк.

Се вчитува...