ГОЛОТ НА ЕВРО 2024 низ досегашниот тек: Турчинот Мулдур ги „закова“ Грузијците! (ВИДЕО)

Најубавиот погодок дефинитивно низ досегашниот тек на Европското првенство 2024.

Турција води по половина час игра против Грузија во 1. коло од Групата Ф, благодарение на феноменалниот погодок на Мерт Мулдур во 25. минута.

Мулдур извонредно од 18 метри зафати со волеј една одбиена топка, и ја смести под гредата од голот на Грузијците.

Турците во 27. минута, постигнаа и втор погодок преку Јилдиз, но беше поништен по ВАР-интервенција поради офсајд позиција.

Се вчитува...