Гостивар ја доби контролата со Работнички

Кошаркарите на Гостивар славеа над Работнички со 81-65 во контролен натпревар одигран во Спортско рекреативниот центар „Кале“ во Скопје, како дел од подготовките на двата тима за новата сезона во домашниот шампионат.

И за двата тима годинава цел ќе биде што подобар пласман во домашниот шампионат и обезбедување на место на завршниот турнир во Купот на Македонија.

 

Се вчитува...