Хабиб потпиша договор со руски фудбалски клуб

Поранешниот УФЦ шампион, Хабиб Нурмагомедов потпиша договор со рускиот третолигаш, Легион Динамо. Дагестанецот е познат како многу голем фан на фудбалот, па со потписот му се исполни сонот еден ден и професионално да заигра.

„Голема битка го чека Легион, а за таа битка ни се потребни вистински борци“, напшаа од клубот. 

 

 

Се вчитува...